Statutární město Liberec rozhodnutím krizového štábu zavírá své mateřské školy pro běžnou veřejnost!

S platností od úterý 17. března budou na dobu neurčitou k předškolnímu vzdělávání přebírány už jen děti rodičů těchto profesí:

–          zaměstnanci bezpečnostních sborů

–          zaměstnanci obecní policie

–          zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb

–          zaměstnanci poskytovatelů sociálních služeb (zejména pak služeb sociální péče
           a služeb sociální prevence dle zák. 108/2006 Sb. zákon o sociálních službách)

–          zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví

–          příslušníci ozbrojených sil

Děti rodičů výše vytčených profesí se zatím budou scházet ve svých domovských mateřských školách, podle jejich celkového počtu je pak lze v dalších dnech dislokovat do menšího počtu škol.

Od středy 18. března nabídne statutární město Liberec i péči o děti mladšího školního věku, maximálně však do věku 10 let. Půjde ale jen opět o děti rodičů výše vybraných profesí.

Základnou pro ně bude ZŠ Ještědská počínaje 8:00 hod. Minimálně první den musí své děti přímo ve škole předat rodiče, to je podmínkou!